Co się stało z torrentami

Wszyscy wiemy że torrenty były nielegalne, co prawda można było tam pobrać wiele plików które nie były chronione prawami autorskimi ale głównie z torrentów pobierane były masowo filmy i muzyka, według mnie bardzo dobrze że torrenty umarły, prawdopodobnie zadziałało tutaj prawo i częste nękania właścicieli serwisów z wspomnianymi linkami do plików.

Torrenty padały ale co chwilę powstawały następne, tak był z tym że teraz zapotrzebowanie na torrenty spada ponieważ powstają legalne serwisy do pobierania filmów takie jak Showmax, HBOGO, AXN NoW – tutaj też można oglądać filmy w trybie rzeczywistym bez wcześniejszego pobrania plików na dysk.

Jest też portal CDA – czy on jest legalny? Wiem tylko tyle że można tam również zobaczyć nowości filmów z zeszłego roku, czy dzielą się zyskami z autorami treści? Mógł by się temu ktoś bardziej przyjrzeć. Pamiętajcie że aby powstawały nowe produkcje muszą przynosić one zyski, jeśli zyski są o połowę mniejsze za sprawą piratów to po co tworzyć nowe produkcje?

 

Dodaj komentarz